Haber
Öğrencilerimiz Uluslararası ODTÜ Robot Günleri'nde birincilik ödülü aldılar
9 Mart 2016
Uluslararası ODTÜ Robot Günleri'ne Hacettepe Robot Topluluğu adına katılan bölümümüz öğrencileri Emre Erbaş, Feyzanur Ünsal, Berna Erten ve Umut Utku Koçak Serbest Kategori'de birincilik ödülü kazandılar.
news_image
5-6 Mart 2016 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu tarafından 13.sü düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz Merophy adlı hava aracı projeleri ile ödüle layık görüldüler.

Uluslararası ODTÜ Robot Günleri, robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefleyen bir organizasyon olup, katılımcı gruplar Arama Kurtarma, Sumo, Çoklu Mini Sumo, Labirent Çözen, Çöp Toplayan, Çizgi İzleyen ve Serbest branşlarında yarışmaktalar.

Bölümümüz bünyesinde Dr. Atila Yılmaz danışmanlığında 2005 yılında kurulmuş olan Hacettepe Robot Topluluğu (http://robot.ee.hacettepe.edu.tr) her yıl katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalardan bu güne kadar aldığı pek çok ödülle Hacettepe Üniversitesi'ni başarılı bir şekilde temsil etmekte.

Detaylı bilgiye etkinliğin Web sitesi http://odturobotgunleri.org.tr üzerinden ulaşılabilir.

Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü