Haber
Mühendislik Fakültesi Bitirme Projeleri Yarışmasında hem birincilik hem üçüncülük
21 Mayıs 2018
Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanlığı'nın düzenlediği bitirme projeleri sergi ve yarışmasında birincilik ve üçüncülük ödülleri bölümümüz öğrencilerinin oldu.
news_image
Bölümümüzü temsilen yarışmaya katılan üç bitirme projesi, üniversitemizin 13 mühendislik bölümünden toplam 39 projenin yer aldığı etkinliğe katıldı. 15-16 Mayıs 2018 tarihlerinde Beytepe Kongre Merkezi'nde bu yıl 15.'si gerçekleştirilen sergide sektörden ve akademiden toplam 39 jüri üyesi projeleri inceleyerek puanlamalarını yaptı. Sonuçlar 18 Mayıs 2018 tarihinde Beytepe Kongre Merkezi Büyük Salon'da geniş katılımlı bir ödül töreni ile açıklandı.

Bölümümüzden katılan projeler hem fakülte birinciliğini hem de fakülte üçüncülüğünü kazandı.

Fakülte birinciliğini, danışmanlığı Dr. Dinçer Gökcen tarafından yapılan "A Drone Autopilot System and Its Test Rig" adlı projeleri ile öğrencilerimiz Alper Kağan Aldemir, Doruk Çankaya ve Hüseyin Öksüz alırken, fakülte üçüncülüğünü de Dr. Şölen Kumbay Yıldız'ın danışmanlığını yaptığı "Turkish Sign Language Translator" adlı projeleri ile öğrencilerimiz Fatih Kaya ve Ahmet Furkan Tuncer elde etti. Ayrıca, öğrencilerimiz Fatih Emre Aydos, Mehmet Akif Çelik ve Muhammed Bahaüddin Koyunoğlu'nun "Scanning Tunneling Microscope" projeleri de etkinlikte bölüm üçüncülüğü derecesinin sahibi oldu.

Bölümümüzden sergiye katılan projelerin kısa tanıtım videoları:
Fakülte ve bölüm birincisi proje: https://www.youtube.com/watch?v=LLjR_CJQLZU
Fakülte üçüncüsü ve bölüm ikincisi proje: https://www.youtube.com/watch?v=Byo2CmzxpXI
Bölüm üçüncüsü proje: https://www.youtube.com/watch?v=N8OLhXzftAA

Ödül töreninin videosu: https://www.youtube.com/watch?v=MZLoXydl6o8

Katılan ve ödül alan öğrencilerimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.