Haber
Bölümümüz Geleneksel Bitirme Projeleri Sergisi ve Mert Uluçay Proje Ödülü
21 Mayıs 2018
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi 17 Mayıs 2018 Perşembe günü bölüm giriş katı Elektronik Laboratuvarında yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi.
news_image
33 projenin yer aldığı sergiye tüm sınıflardan öğrencilerin, öğretim elemanlarının ve personelin yanısıra, davetli misafirler de büyük ilgi gösterdiler. Hacettepe Üniversitesi Rektörü, Rektör Yardımcıları, Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Yardımcıları, Bölüm Endüstri Kurulu'nun Başkanı ve üyeleri, eski mezunlar, sektörün büyük firmalarının yönetici ve çalışanları, diğer bölümlerin öğretim üyeleri ve öğrencileri sergiyi ziyaret edenler arasındaydı.

2012 yılında kaybettiğimiz değerli öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısına Uluçay ailesi tarafından bu yıl altıncısı verilen proje ödülünün sahipleri 200'ün üzerinde lisans öğrencisinin oylarıyla belirlendi. Etkinliğin sonunda, ilk üçe giren projeleri hazırlayan öğrencilerimiz, Mert Uluçay'ın babası ve bölümümüzün 1987 yılı mezunu Sayın Ünal Uluçay ve Bölüm Başkanı Prof.Dr. Birsen Saka'dan küçük bir törenle ödüllerini aldılar. Ödül alan öğrencilerimiz, en çok oyla birinci olan "Myoelectric Underactuated Hand Prothesis" projesinin sahipleri Mustafa Doğru, Deniz Çağdaş Eker ve Burak Yorgancıoğlu, ikinci sırada yer alan "Scanning Tunneling Microscope" projesinin sahipleri Fatih Emre Aydos, Mehmet Akif Çelik ve Muhammed Bahaüddin Koyunoğlu, ve üçüncü sırada yer alan "A Portable 3D Scanner Based on Stereo Vision Imaging" projesinin sahipleri Eşref Yavuz Pekmez, Yiğit Şentürk ve Oğuzhan Tezgelen oldu.

Ödül kazanan projelerin sahipleri başta olmak üzere, projeleri ile sergiye katılan, yaptıkları çalışmaları büyük bir heyecanla bölüm içinden ve dışından gelen ziyaretçilere tanıtan tüm öğrencilerimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Bölüm Başkanlığı