Duyurular
Yüksek Lisans / Doktora Mülakatına Girecek Öğrencilerin Dikkatine
(Güncelleme: 21 Eylül 2020 @20:25)
21 Eylül 2020
Değerli Lisansüstü Öğrenci Adayları,
Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora giriş mülakatları sırasında dikkat edilmesi gereken konular aşağıda sıralanmıştır:

  1. Adaylar kendileri için belirtilen gün ve saat diliminde tanımlanmış 'zoom' bağlantısına girip o gün ve saatte Zoom'da bekleme odasında mülakata alınmayı beklemelidirler.

  2. Zoom'a bağlanırken mutlaka kendi isim, soyad ve yanında aday numaraları ile katılım sağlamalıdırlar. Rumuz kısaltma vs. kullanılmamalıdır (Örnek: Mehmet Yılmaz 12345678).  3. Aday bağlantı grubu içinde herhangi bir zaman mülakata alınabilir. Dolayısıyla adaylar kendilerine belirtilen gün, belirtilen zaman diliminin başında bekleme salonuna girmelidirler. Mülakata daveti gelene kadar beklemeleri gerekmektedir.

  4. Mülakatta kamera ve mikrofonun mutlaka açık olması, ve hoparlörün sesinin yeterli duyma düzeyine önceden ayarlanması gereklidir. Mikrofonların ses kalitesi önceden kontrol edilmeli ve kameralar adayın yüzünü net olarak gösterecek şekilde konumlandırılmalıdır.

  5. Adaylar, sessiz ve arkaplan kargaşası olmayacak şekilde düzenlenmiş bir ortamda ve yalnız olarak mülakata girmelidir.

  6. Adaylar yanlarında mülakata girdiklerinde kameraya gösterecekleri resmi bir kimlik bulundurmalıdırlar.

  7. Adaylar kesinlikle kulaklık veya kulakiçi cihaz takamazlar.

  8. Mülakat sırasında elektrik veya internet kesintisine karşın gerekli tedbirler alınmalıdır.


Sınavın sorunsuz ve zamanında sürdürülebilmesi için bu kurallara uyulması çok önemli olup gösterilen hassasiyete teşekkür ederiz.