Announcements
Applications start for 5G and Beyond, joint graduate support program
June 6, 2018
Within a joint program named "5G and Beyond" of Hacettepe University, Middle East Technical University, Bilkent University, Turkcell, Vodafone and Turk Telecom under coordination of the National Information and Communication Institution, graduate student support applications began to be accepted for MS and PhD programs.
[The following announcement is in Turkish only.]

Hacettepe Üniversitesi'nde 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı kapsamında yüksek lisans ve doktora başvuruları başlamıştır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yürütülen 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerini bir araya getirmektedir.
  • Programdaki öğrenciler tam zamanlı olarak çalışacak ve karşılıksız desteklenecektir.
  • Burs miktarı araştırma görevlisi maaşının %15 üzerinde olacaktır.
  • Tez konuları 5G ve Ötesi Haberleşme Teknolojileri alanında olacaktır ve operatörlerin de katkısıyla belirlenecektir.

Bir kamu/üniversite/sanayi işbirliği olan program ile ülkemizdeki haberleşme teknolojileri alanında gereksinim olan ArGe/Ürge çalışmaları yapabilecek yerli insan kaynağının yetiştirilmesi ve ileri seviye haberleşme teknolojilerinde sürdürülebilir yetkinlik oluşturulması hedeflenmektedir.

Programda yapılacak tez çalışmalarından patent, ürün, proje, makale gibi çıktılar üretilmesi beklenmektedir.

Adayların bölümümüz lisansüstü programından kabul almış olmaları gerekmektedir. Lisansüstü programına 2018 güz dönemi başvuru tarihleri: 18.06.2018-27.06.2018. Lisansüstü başvuruları Fen Bilimleri Enstitüsü'ne yapılmaktadır: http://www.fenbilimleri.hacettepe.edu.tr

Destek programı ile ilgili bilgi almak ve ön başvuru için bölümümüz öğretim üyesi Prof.Dr. Emre Aktaş (aktas@ee.hacettepe.edu.tr) ile iletişim kurabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı