Announcements
Anoouncement to prospective graduate students
(Update: 06/07/2021, 23:00)
July 6, 2021
[The following announcement is in Turkish only:]


Değerli lisansüstü öğrenci adaylarımız,
12 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat 13:00'da uzaktan sınav platformu üzerinden bir seviye belirleme sınavı ve takibinde çevrimiçi mülakat gerçekleştirilecektir. Bu sınav üniversitemizin "lisansüstü" platformu üzerinden yapılacak olup ilgili adres aşağıdadır:

https://lisansustu.hacettepe.edu.tr

Başvuruların 10 Temmuz 2021 Cumartesi günü tamamlanması ve ardından lisansüstü platformlarının sınıflarının hazırlanmasından sonra verilen adrese giriş ve hazırlıklar için gerekli sınav kılavuzu Pazar günü uygun bir zaman aralığında e-Posta adresinize gönderilecektir. Sınav öncesi hazırlığınızı sorunsuz tamamlamak için bu e-Postada gönderilecek sınav kılavuzunda yazılanları hassasiyetle takip etmenizi öneririz. Bu konuda oluşabilecek sorunlar yüksek lisans komitesi sorumluluğunda olmayacaktır.

Bütün adayların sınav başlamadan 15 dakika önce (12:45) kendilerine kılavuz ile birlikte bilgileri paylaşılacak olan Zoom görüşmesine girip hazırlıklarını yapmaları gerekmektedir.

Sınav içeriği temel Elektrik Elektronik Mühendisliği konularını kapsayacak olup çoktan seçmeli sınav sistemi ile düzenlenecektir.

Mülakat listeleri sınav sonuçlarının değerlendirilmesi sonrasında 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü sınavlardan ve değerlendirmeler tamamlandıktan sonra bölüm Web sitemizden duyurulacaktır. Ayrıntılar için bölüm Web sitemizdeki duyuruları son güncelleme tarih ve saatlerine dikkat ederek kontrol etmeye lütfen devam ediniz.

Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı lisansüstü jüri üyelerimize ulaştırmanız için juri@ee.hacettepe.edu.tr e-Posta adresine yazabilirsiniz.

Sağlık ve başarı dileklerimizle,

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
Lisansüstü Mülakat Kurulu