Haber
Bölümümüz Geleneksel Bitirme Projeleri Sergisi ve Mert Uluçay Proje Ödülü
13 Mayıs 2017
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi 12 Mayıs 2017 Cuma günü bölüm giriş katı Elektronik Laboratuvarında yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi.
news_image
Bölümümüzün 19 yıldır her yıl geleneksel olarak düzenlediği sergide araştırma - uygulama projelerini gerçekleştiren öğrenciler ortaya çıkardıkları ürünleri laboratuvar içinde sergilediler.

2012 yılında kaybettiğimiz öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısını yaşatmak üzere Uluçay Ailesi'nin sponsor olduğu ve bu yıl beşinci kez verilen 'Mert Uluçay Proje Ödülü' için lisans öğrencilerimiz en beğendikleri projeyi oyları ile belirlediler. Bu yılki ödül, en çok oyu alan 'Synthetic Aperture Radar' projesinin sahipleri İhsan Enes Ceylan, Emre Güngör, Ali Sait Kaya, Tahsin Mutlu ve Murat Bahattin Özbek ile ikinci sırada yer alan 'Ball and Plate' projesinin sahipleri Can Mert Demirliçakmak, Tümay Kara ve İlker Talatcan Kutlucan arasında paylaşıldı.

Ödül kazanan projelerin sahipleri başta olmak üzere, projeleri ile sergiye katılan, yaptıkları çalışmaları büyük bir heyecanla bölüm içinden ve dışından gelen ziyaretçilere tanıtan tüm öğrencilerimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Bölüm Başkanlığı