Haber
5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı Mutabakat Zaptı imzalandı
25 Mayıs 2018
5G Vadisi tarafları olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı Mutabakat Zaptı 24 Mayıs 2018 tarihinde BTK'da düzenlenen bir törenle imzalandı.
news_image
İmzalanan mutabakat zaptı ile bilgi, iletişim ve haberleşme teknolojilerinde ekosisteme dahil tüm paydaşların desteklenmesi adına 5G ve Ötesi yeni nesil haberleşme teknolojileri ve dijital dönüşüm konularında çalışacak nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi hedefleniyor.

5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı kapsamında eğitim desteği alacak nitelikli insan kaynağının, ülkemiz ile dünya pazarlarında yer alacak yerli ve milli katma değeri yüksek ürün ve teknolojilerin geliştirilmesinde kritik rol oynayacağı öngörülüyor. Ayrıca program kapsamında desteklenecek öğrencilerin, ileri iletişim teknolojileri üzerine sürdürülebilir yetkinlik oluşturması ve yapacakları tez çalışmalarıyla patentler, projeler ve makaleler gibi çok çeşitli formlarda çıktılar üretmesi hedefleniyor.

Hazırlık süreci tamamlanan bu değerli program üniversitemizde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından planlanıp yönetilecek.

Konu ile ilgili daha detaylı haber için: https://www.btk.gov.tr/haberler/bilgi-teknolojilerinin-onemi-her-gecen-gun-artiyor