Duyurular
ASELSAN Mikroelektronik Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri sunumu, Dr. Oğuz Altun, EEMB Konferans Salonu (5 Nisan 2019 Cuma, 15:00)
4 Nisan 2019
ASELSAN AŞ MGEO Program Direktörü Dr. Oğuz Altun tarafından 5 Nisan 2019 Cuma günü saat 15:00'de bölümümüzde "ASELSAN Mikroelektronik Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri" başlıklı bir tanıtım sunumu yapılacaktır. Öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştiriliecek sunumda staj ve iş başvurusu konularında da bilgilendirmeler yapılacaktır.
Konuşmacı Dr. Oğuz ALTUN Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1998 yılında aldı. Mikroelektronik alanında Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarına Georgia Institute of Technology, Atlanta, ABD'de devam etti. Dr. ALTUN, Georgia Tech Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla 2000 ve 2005 yıllarında aldı. Doktora çalışmaları sırasında kablosuz haberleşme alanlarında entegre devre tasarımları üzerine yaptığı çalışmalar neticesinde Texas Instruments Student Fellow olarak seçildi. 2000 yılında Texas Instruments firmasına önce stajyer sonrasında ise Tasarım Mühendisi olarak katıldı. Texas Instruments firmasına yaptığı teknik katkılarından dolayı 2006 yılında Member of Technical Staff oldu. Dr. ALTUN, Texas Instruments Wireless Business Unit bünyesinde 10 yıl boyunca büyük cep telefonu şirketlerinin cep telefonlarında kullanılan alıcı-verici çiplerinin tasarımlarında tasarım mühendisi, takım lideri ve yönetici olarak görev aldı. 2010 - 2012 yılları arasında ise Dr. ALTUN Texas Instruments'ın Audio Business Unit’inde görev alarak birçok audio uygulaması için çip geliştirme projelerinde yer aldı. Dr. ALTUN, 2012 yılında ASELSAN'ın Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Grup Başkanlığı’na katıldı ve kızılötesi dedektörlerin içerisinde kullanılan CMOS entegre devre tasarımlarını yapmak üzere VLSI tasarım ekibini kurdu. 2014 yılında Mikroelektronik Sistem Mühendisliği Müdürü oldu. 2016 yılında ASELSAN Yönetim Kurulu tarafından Mikroelektronik Program Direktörlüğüne getirildi. Dr. ALTUN, bu görevinde ASELSAN'da soğutmalı ve soğutmasız kızılötesi dedektörler, ataletsel ölçüm birimleri ve gece görüş uygulamaları için görüntü yoğunlaştırıcı tüp teknolojilerinin geliştirilmesinden sorumludur.