Duyurular
5G ve Ötesi Semineri: ULAK Haberleşme A.Ş.'de 5G ve Ötesi Çalışmalar, Caner Arslan, ULAK Haberleşme, 9 Kasım 2018
7 Kasım 2018
ULAK Haberleşme A.Ş.'den Sayın Caner Arslan, 5G ve Ötesi Ortak Lisans Üstü Destekleme Programı Seminer Serisi kapsamında 9 Kasım 2018 Cuma günü 15:40'da bölümümüz konferans salonunda "ULAK Haberleşme A.Ş.'de 5G ve Ötesi Çalışmalar" başlıklı bir seminer verecek. Seminere tüm ilgilenenler davetlidir.
Özet:
Bu seminerde 4G'den 5G'ye teknolojik dönüşüm ve Ulak Haberleşme A.Ş. tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan bahsedilecektir.

Konuşmacı:
Caner Arslan, Hacettepe Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Sırasıyla Selex Komünikasyon (Leonardo) A.Ş.'de deniz platformuna yönelik projelerde Haberleşme Sistem Mühendisi, Meteksan Savunma A.Ş.'de Milimetre Dalga Radarı Projesinde mikrodalga tasarım ve Veri Linki Geliştirilmesi Projesinde kanal modelleme çalışmaları gerçekleştirdi. 2011 yılı itibariyle danışman olarak çalışmaya başladığı SSB Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanlığında Ulak Projesi ve benzer projelerin başlatılmasına yönelik teknik faaliyetlerin yürütülmesinden sorumlu oldu. 2015 yılında Tübitak İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü'nde Modelleme ve Simülasyon Grubu'nu yönettikten sonra Ulak Haberleşme AŞ'nin kurulması ile bu firmada görev almaya başladı. Kendisi halen Ulak Haberleşme A.Ş.'de Sistem Mühendisliği Müdürü olarak görev yapmaktadır.