Duyurular
5G ve Ötesi Semineri: "Test Ortamında 5G Dalga Formu Üretimi Analizi ve Referans Çözümü", Emre Çetin ve Cem Hoşgör, SPARK Ölçüm Teknolojileri,16 Kasım 2018
14 Kasım 2018
SPARK Ölçüm Teknolojileri firmasından Sayın Emre Çetin ve Sayın Cem Hoşgör, 5G ve Ötesi Ortak Lisans Üstü Destekleme Programı Seminer Serisi kapsamında 16 Kasım 2018 Cuma günü 15:40'da bölümümüz konferans salonunda "Test Ortamında 5G Dalga Formu Üretimi, Analizi ve Referans Çözümü" başlıklı bir seminer verecek. Seminere tüm ilgilenenler davetlidir.
Özet:
Günümüz 5G araştırmacılarının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri incelenen dalga formlarının, taşıyıcı frekanslarının ve modülasyon bant genişliğinin sayısı ve çeşitliliğidir. Bu durum 6 GHz altındaki frekanslardaki dalga formlarını ve 6 GHz'in üzerinde araştırılan yeni hava arayüzü standartlarındaki 15 GHz, 28 GHz, 32 GHz, 38 GHz, 45 GHz, 72 GHz ve üstündeki geniş bantgenişliğine sahip mikrodalga & milimetre dalga frekanslarını içerir.

Mümkün olduğu kadar çok sayıda senaryoyu oluşturabilmek için, 5G sinyal üretimi ve analiz araştırmasının bu aşaması için esnek bir test ortamı oluşturmak önemlidir.

Bu seminerde, 5G dalga biçimi için kullanılan araştırma ve erken test yöntemlerinden bahsedilecektir. Ayrıca Keysight Technologies’in, 5G kanal modelleme ölçümleri ve 5G kanallarının derinlemesine analizini mümkün kılan “5G Channel Sounding Reference Solution” çözümü anlatılacaktır.

Konuşmacılar:
Emre ÇETİN, Uygulama Mühendisliği Müdürü / SPARK Ölçüm Teknolojileri
Cem HOŞGÖR, Satış ve Pazarlama Direktörü / SPARK Ölçüm Teknolojileri