Duyurular
Yeni veya daha önce OGR şifresi almamış öğrencilerimizin dikkatine
6 Ekim 2020
Değerli Öğrencilerimiz,
Bölümümüzde ders malzemelerinin paylaşımı ve diğer bilişim olanaklarından öğrencilerimizin yararlanması için OGR isimli web tabanlı bir sistemimiz var. Bu sistemde her öğrencimizin bir hesabının bulunması gerekiyor.

Yüzyüze eğitim yapılan dönemlerde bu sistemin şifreleri kayıt sırasında öğrencilere bölüm akademik danışmanları tarafından veriliyordu. Ancak içinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle şifrelerinizi e-posta ile otomatik olarak alabileceğiniz bir sistem geliştirildi.

Eğer bölümümüzde LİSANS öğrencisiyseniz, sık kullandığınız e-posta hesabınızdan ogr@ee.hacettepe.edu.tr adresine bir mesaj atmanız gerekiyor. Mesajın konusu küçük harflerle ve aynen

my ogr password

olmalıdır. Mesajın içeriğinde ise hiç bir ekstra sözcük kullanmadan ilk satıra sadece öğrenci numaranızı, altındaki satıra da TC kimlik numaranızı yazmalısınız. Doğru şekilde yazılıp yollanmış mesajlara şifreleri ve giriş bilgileri otomatik olarak yollanacaktır. Hatalı mesajlara ise herhangi bir dönüş yapılmayacaktır. Geri dönüşlerin dakikalar içinde gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Geri dönüş olmadığını düşündüğünüz mesajlarınız için kullandığınız e-posta sisteminin JUNK, SPAM, GEREKSİZ vs. kutularını da kontrol etmeyi unutmayınız. Geri dönen mesaj bu şekilde JUNK mesaj olarak işaretlenmişse kullandığınız e-posta sisteminin ayarlarına mutlaka girip @ee.hacettepe.edu.tr adresli mesajları Beyaz Listeye (whitelist) almayı unutmayınız.

Bu sistemden sadece daha önce hiç giriş yapmamış olan öğrencilerimiz yararlanabileceklerdir. Bu sistemi kullanarak şifre almakta problem yaşayan öğrencilerimiz info@ee.hacettepe.edu.tr adresine bilgi verebilirler.

Eğer bölümümüzde LİSANSÜSTÜ öğrencisi iseniz şifre gönderme otomatik olarak yapılmamaktadır. Lütfen öğrenci numaranızı ve TAM ad ve soyadınızı baris@ee.hacettepe.edu.tr adresine yazarak OGR şifresi almak istediğinizi belirtiniz.