Duyurular
SEMİNER: Siber Güvenlik, Ali Işıklı, 3 Mayıs 2019 Cuma
2 Mayıs 2019
Hacettepe Üniversitesi Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin organizasyonu ile 3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 13:30'da bölümümüz Konferans Salonu'nda Aselsan AŞ Siber Güvenlik Uzmanı Sn. Ali Işıklı tarafından "Siber Güvenlik" başlıklı bir konuşma gerçekleştirilecektir.
news_image
Seminere ilgilenen herkes davetlidir.

Konuşmanın ana başlıkları şöyle özetlenebilir:

- Siber güvenliğin tanımı
- Çalışma alanları ve gelişmeler
- Derslerin mezuniyet sonrası anlamı nedir?
- Başta siber güvenlik konuları olmak üzere, çalışmak istenilen alana nasıl hazırlanılmalı?

Konuşmacı Ali Işıklı 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl ASELSAN AŞ’de Ağ ve Sistem Yöneticisi olarak işe başladı. Daha sonra sırası ile Yazılım ve IT Sistem Mühendisliği görevlerinde bulundu. 2002 yılından itibaren Siber Güvenlik alanında çalışmaya başladı. ISC2 Certified Informtion Security Professional, Certified Cloud Security Professional ve Cloud Security Alliance’ın Certified Cloud Security Knowledge Sertifikasyon süreçlerini tamamlamasının yanı sıra aynı organizasyonların yetkili eğitmenlik süreçleri devam etmektedir. Ayrıca, EC-Council Certified Ethical Hacker, Security Analyst, Licensed Penetration Tester ve Certified Information security Officer süreçlerini tamamlamış, EC-Council Review Board Member süreci devam etmektedir.

ASELSAN çatısı altında Kıdemli Lider Mühendis ünvanı ile Güvenli Ağ Mimarileri, Penetrasyon test uygulama ve süreçleri, Güvenli Yazılım Geliştirme, Bulut Bilişim Güvenliği, Bilgi Güvenliği Süreç Yönetimi ve Risk Yönetimi gibi farklı başlıklarda teknik liderlik ve idari danışmanlık görevini sürdürmektedir.