Duyurular
Lisans öğrencileri için: Uzaktan eğitim metodları ve açılan dersler (25.03.2020)
25 Mart 2020
Değerli Öğrencilerimiz,
Bildiğiniz gibi üniversitemizde 30 Mart 2020 tarihinde başlatılmak üzere uzaktan eğitim modeline geçilecektir.

Bu aşamada lisans programımızda sunulan tüm teorik dersler uzaktan eğitim ile verilecek, ELE 401/402 Mezuniyet Projeleri uzaktan sürdürülecektir. MÜH 103 ve MÜH 104 dersleri Blackboard ortamı üzerinden verilmeye devam edecektir. Laboratuvar derslerinin ise yaz aylarında yapılması öngörülmektedir.

Sınavların nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi daha sonra sizlerle paylaşılacaktır. Uzaktan eğitim sırasında verilecek ödevler, raporlar ve diğer çalışmalar, ilgili ders sorumluları tarafından normalde olduğu gibi değerlendirmeye alınabilecektir.

Uzaktan eğitim, HUZEM'in koordinatörlüğünde Moodle ortamında sürdürülecektir. Bu ortama erişim için şu adresi kullanacaksınız:
http://evdekal.hacettepe.edu.tr


Tüm öğrenciler almakta oldukları derslere Üniversite tarafından otomatik olarak kayıt edilecektir. Sisteme giriş için öğrenci numaraları kullanıcı adı olarak kullanılacaktır. Şifre olarak ise ulusal öğrenciler için TC Kimlik Numarasının ilk 6 rakamı, uluslararası öğrenciler için ise yine öğrenci numaraları kullanılacaktır.

Çoğu teorik ders Moodle ortamı üzerinden sizlere aktarılacaktır, ancak OGR sistemi de aktif olarak kullanılmaya devam edilecektir. Bazı derslerde Moodle ortamı kullanılmayabilir, bu dersler için ders sorumlusu ile yakından bağlantı halinde olunuz.

Bölümümüzün Uzaktan Eğitim Koordinatörü Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cenk Toker'dir.

Uzaktan eğitim ile verilen derslere ilişkin sorularınızı ilgili dersin sorumlu öğretim üyesine yazabilirsiniz. Uzaktan eğitimin genel işleyişi ile ilgili olan sorularınızı / sorunlarınızı info@ee.hacettepe.edu.tr adresine yazabilirsiniz. E-postanızın okunurluğunu arttırmak için konu kısmına [UE] ile başlamanızı rica ediyoruz.

Bölümümüz uzun bir süredir OGR altyapısını kullanmakta olup, uzaktan eğitim sürecinde yine bu sistem aynı yoğunlukla kullanılmaya devam edecektir. Bölüm dışından aldığınız dersler yüksek ihtimalle Moodle'a geçecek olup, bu derslerin başka platformları tercih etmeleri söz konusu olsa dahi duyurular Moodle üzerinde ilgili ders için sizlerle paylaşılacaktır.

Özellikle,

- Moodle'da uzaktan eğitimle alıyor göründüğünüz tüm derslerin tüm duyurularını o platform üzerinden düzenli takip ediniz.

- Bölümümüzün kendi duyuru sisteminden duyuruları OGR'ye beyan ettiğiniz e-posta adreslerinizden takip ediniz. Daha önce belirttiğimiz spam'a düşme ihtimaline karşı OGR sitesinde aldığınız her dersin sayfasına girip duyuruları da kontrol ediniz.

- Kullandığınız e-posta sisteminin spam veya junk gibi gelen kutusu (inbox) haricindeki alanlarını da düzenli olarak kontrol ediniz.

- Kullandığınız e-posta sisteminde kota dolumu vs. problemlerin olmadığından emin olunuz.

- Üniversite ana web sitesi, HUZEM, Öğrenci İşleri Dairesi ve Bilgi İşlem Dairesi başta olmak üzere ilgili birimlerin web sitelerine düzenli olarak girip yeni duyurulardan haberdar olunuz.

Uzaktan eğitim sürecimizde, uygun gören ders sorumlusu öğretim üyeleri, Zoom gibi gerçek zamanlı anlatım araçlarını da kullanabileceklerdir. Bu konuda onların duyurularını dikkatle takip ediniz.

Bölümümüzde uzaktan eğitim ile yürütülecek dersler şunlardır:


BÖLÜM LİSANS DERSLERİ

ELE110 Elektrik Mühendisliğine Giriş
ELE120 Bilgisayarlar ve Programlama II
ELE203 Devre Kuramı I
ELE220 Devre Kuramı II
ELE230 Elektronik I
ELE244 Elektromanyetik I
ELE301 Sinyaller ve Sistemler
ELE302 Olasılık Kuramı
ELE324 İletişim Kuramı I
ELE336 Mikroişlemci Mimarisi ve Programlaması
ELE345 Elektromanyetik II
ELE354 Denetim Sistemleri
ELE401 Mezuniyet Projesi I
ELE402 Mezuniyet Projesi II
ELE403 Denetim Sistemi Tasarımı
ELE408 Endüstriyel Denetim
ELE432 İleri Sayısal Tasarım
ELE444 Antenler ve Yayılma
ELE446 Mikrodalga Teknikleri II
ELE452 Tıbbi Görüntüleme Temelleri
ELE454 Güç Elektroniği
ELE464 İşletim Sistemleri
ELE491 Özel Konular I
ELE492 Özel Konular II


BÖLÜMDEN BÖLÜM DIŞINA VERİLEN LİSANS SERVİS DERSLERİ

ELE294 Elektronik (Servis Dersi)
ELE296 Elektronik Devre ve Sistemlere Giriş (Servis Dersi)


BÖLÜMÜMÜZE DİĞER BÖLÜMLERDEN VERİLEN LİSANS DERSLERİ

AIT204 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II
FIZ140 Fizik II
ING112 Dil Becerileri II
MAN254 Yönetimin Esasları
MAT124 Matematik II
MAT236 Mühendislik Matematiği II
MÜH103 İş Sağlığı ve Güvenliği I
MÜH104 İş Sağlığı ve Güvenliği II
TKD104 Türk Dili II

Herkese sağlıklı günler ve başarılar dileriz.