Duyurular
5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı
25 Ekim 2020
Hacettepe Üniversitesi'nde 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı’na Güz 2020 dönemi için başvurular devam etmektedir.
news_image
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yürütülen 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone firmalarını bir araya getirmektedir. Bu program, ülkemizdeki 5G ve Ötesi ekosisteminin oluşturulmasını, yerli 5G ve Ötesi çözümlerin üretilmesini amaçlamaktadır.

Program kapsamında, ilgili konularda tam zamanlı araştırma yapacak lisansüstü öğrenciler 5G Vadisi kapsamında kurulan altyapı üzerinde araştırma olanaklarını kullanabilecek ve devlet üniversitesi araştırma görevlisi maaşının %15 üzerinde bir burs ile desteklenecektir.

Bu burstan yararlanarak lisansüstü çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programlarında 5G ve Ötesi araştırma alanlarında yapmak isteyen adayların, 30 Ekim 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Program hakkında daha detaylı bilgiyi Prof. Dr. Emre Aktaş veya Dr. Barış Yüksekkaya'dan alabilirsiniz.