Haber
ABD'de düzenlenen CANSAT 2018 model uydu yarışmasında öğrencilerimiz dünya dördüncüsü
11 Haziran 2018
Öğrencilerimiz ABD'de yapılan ve bu yıl Hacettepe Üniversitesi'nin ikinci kez katıldığı CANSAT 2018 model uydu yarışmasında dördüncü sırayı elde ettiler.
news_image
Bölümümüz bünyesinde kurulan ve danışmanlığı Dr. Dinçer Gökcen tarafından yapılan Hacettepe İnsansız Hava Araçları (İHA) Topluluğu üyesi öğrencilerimiz bu sıralamayı, dünyanın farklı ülkelerinden ön elemeleri geçerek katılan 41 takım arasında elde ettiler.

8-10 Haziran 2018 tarihlerinde ABD'nin Texas eyaletinin Stephenville kentinde düzenlenen yarışma, NASA, American Astronautical Society (AAS), US Naval Research Laboratory, Siemens ve Lockheed Martin gibi büyük kuruluşların sponsorluğunda gerçekleşti. Yarışmada, tasarımı gerçekleştirilen özgün mini uydular roketle fırlatıldı ve gökyüzünde elde edilen veriler yer istasyonuyla paylaşıldı.

Uzay ve havacılık bölümlerinden katılan deneyimli ekiplerle yarışarak bu güzel dereceyi elde eden bölümümüz öğrencileri
Kadir Serhat Altıntığ, Alp Demirel, Mustafa Eryılmaz, Burhan Kaplan, Ramazan Kurban, Berkay Küçükkılavuz, Melisa İrem Uzun ve Mustafa Anıl Yiğit ile Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçe ve Edebiyatları Bölümü'nden öğrencimiz Miray Özbay'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.